Home > Biblioteki cyfrowe, Wiadomości > Ankieta skierowana do użytkowników bibliotek cyfrowych

Ankieta skierowana do użytkowników bibliotek cyfrowych

12 grudnia, 2008

Ankieta skierowana do użytkowników bibliotek cyfrowychOd dnia 11 grudnia 2008 r. dostępna jest ankieta mająca zapewnić w przyszłości większą użyteczność zasobów polskich bibliotek cyfrowych. Twórcy polskich bibliotek cyfrowych chcą przy pomocy tej ankiety poznać preferencje czytelników dotyczące zawartości bibliotek cyfrowych oraz sposobów korzystania z nich.

Ankieta zawiera 19 pytań i składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy sposobów korzystania z biblioteki oraz preferencji czytelniczych. Część druga zawiera podstawowe pytania ułatwiające zdefiniowanie profilu użytkownika biblioteki cyfrowej. Odpowiedź na te pytania nie jest obowiązkowa. W razie potrzeby można wybrać więcej niż jedną odpowiedź lub ewentualnie nie udzielić odpowiedzi. Odpowiedź można też doprecyzować poprzez własne uwagi i spostrzeżenia.

Dane zebrane w wyniku tej ankiety, pomogą określić dalsze kierunki rozwoju polskich bibliotek cyfrowych i ich zasobów. Jeśli chcesz mieć wpływ na rozwój i kształt polskich bibliotek cyfrowych to zachęcam do wypełnienia ankiety oraz do przekazania niniejszej informacji, innym potencjalnie zainteresowanym, osobom.Pozostaw komentarz na Facebooku
Komentarze są zamknięte