Home > Ulubione cytaty > Kwadrant przepływu pieniedzy

Kwadrant przepływu pieniedzy

24 lipca, 2008

Kwadrant przepływu pieniedzyTa książka jest kontynuacją „Bogatego ojca, Biednego ojca„. Przedstawia ona cztery różne typy ludzi, z których składa się świat biznesu: 1) pracowników, 2) samozatrudniających się pracowników, 3) właścicieli biznesu, 4) inwestorów. Książka tłumaczy różnice między nimi i opisuje narzędzia, jakich musisz użyć, jeśli chcesz stać się biznesmenem i inwestorem odnoszącym sukcesy.

Więcej informacji o książce ?

Moje ulubione cytaty z tej książki:

Ludzie, którzy podejmują ryzyko, zmieniają świat. Niewielu bogaci się bez podejmowania ryzyka. Zbyt wielu ludzi polega na państwie w celu wyeliminowania ryzyka. Początek epoki informacyjnej jest końcem wielkiego rządu, jaki dotychczas znamy. Po prostu wielki rząd stał się zbyt kosztowny. Niestety, miliony ludzi na całym świecie którzy polegają na idei posiadania przywilejów i emerytury do końca życia, zostaną pozostawieni z tyłu w sensie finansowym. Epoka informacyjna oznacza, że wszyscy musimy się stać bardziej wydajni i zacząć dorastać.

str. 52

*****

Aby uzyskać lepsze zabezpieczenie finansowe, sugeruję, aby oprócz wykonywanej pracy w kwadrantach „P” lub „S”, edukować się, celem poznania kwadrantów „B” i „I”. Ufając obu rodzajom swoich umiejętności – związanych z lewą oraz prawą stroną Kwadrantu – będziemy się czuli bezpieczniej, nawet jeśli mamy niewiele pieniędzy. Wiedza jest potęgą. Wszystko, co musimy zrobić – to oczekiwać na okazję użycia swojej wiedzy. Wtedy będziemy mieli pieniądze.

str. 71

Więcej informacji o książce ?Pozostaw komentarz na Facebooku
Komentarze są zamknięte