Home > Wiadomości > Napiszmy do Europy, poprzyj polską kandydaturę EIT!

Napiszmy do Europy, poprzyj polską kandydaturę EIT!

18 maja, 2008

Pomóż Polsce!

Podpisz sie pod listem do premierów i ministrów nauki wszystkich krajów UE. List zostanie wysłany wspólnie z głosami poparcia z portalu Onet.pl i serwisu nasza-klasa.pl.

EIT to Europejski Instytut Innowacji i Technologii. Połączenie Massachusetts Institute of Technology z Doliną Krzemową. EIT stworzy pomost pomiędzy nauką a biznesem tak, aby nowatorskie pomysły i rozwiązania szybko wchodziły na rynek, zapewniały lepsze życie i zamieniały się w zysk.

Polska walczy o to, aby siedziba EIT znalazła się we Wrocławiu. EIT w Polsce to gigantyczny impuls do rozwoju nauki i gospodarki. Przyjadą wybitni naukowcy z całego świata, zatrzymamy młode talenty. EIT przyciągnie inwestycje najbardziej innowacyjnych firm na świecie. EIT to potężny zastrzyk finansowy – budżet 2,4 mld euro do 2013 roku.

Na stronie – http://napiszmydoeuropy.onet.pl dostępny jest formularz, za pomocą którego można podpisać sie pod listem w sprawie EIT. Jeśli uważasz, że jest to słuszna inicjatywa to możesz tam złożyć swój podpis.Pozostaw komentarz na Facebooku
 1. 3 czerwca, 2008 at 21:27 | #1

  W ostatnich dniach spotkałem sie z opiniami tego typu:
  Jaki sens ma podpisywanie się pod jakimś elektronicznym „świstkiem”? Przecież tam każdy może sie podpisać, nawet Elvis Presley.
  Teoretycznie tak, ale jednak te podpisy mają sens, czego dowodem mogą być słowa Prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza:

  Trzeba wreszcie powiedzieć, że jednym z najważniejszych argumentów ułatwiających nam rozmowy w Europie jest bardzo wysoki poziom obywatelskiego wsparcia dla naszych starań. Polskie zabiegi o EIT wsparło już niemal 200 000 internautów i ta liczba rośnie w tempie około 10 000 wpisów dziennie. A internetowe akcje wspierające są i niezależne, i spontaniczne. Zachęcam do odwiedzenia jednej z dwóch witryn: starszej wspólnotowej
  http://nasza-klasa.pl/school/209029 oraz http://napiszmydoeuropy.onet.pl

  Polecam cały tekst, który znajduje sie na stronie – http://www.polskaxxi.pl/Blogi/Rafal-Dutkiewicz/EIT-dla-Polski

Komentarze są zamknięte